Sitenizi Google'a Hemen İndeksletmek

Bu site sanırım önceki yazılarım nedeniyle acemi webmasterların uğrak yeri olmuş 😀 ve bıraktıkları yorumlardan anladığım kadarıyla yaptıkları siteleri google’a indexletmekte problem yaşıyorlar.Bize bildiğimiz kadar anlatmak düşer.

Google artık çoğu web sitesi için en büyük ziyaretçi kaynağı haline geldi.Arama motorları ziyaretçiye ilgilendiği sayfayı, webmastera ise hedef ziyaretçi kitlesini sunuyor.Tabi sıradışı , daha önce hiç kimsenin yapamadığı bir şeyler yapan siteler hariç (Bknz. facebook)
Bu tür siteler dedikodu yoluyla ünlü oluyor ve arama motorlarına ihtiyaç duymuyorlar.Kim Facebook’la google sorgusu sonucu tanıştıki?

Peki sevgili webmasterlarımız sitelerini google’a nasıl indexlettirecekler?
Burada google’dan sitenizi indexlemesini talep edebiliyorsunuz, ayrıca submitexpress.com sitenizi 40 dan fazla arama motoruna ücretsiz kaydettirme imkanı sunuyor.
Önce bir webmasterin kesinlikle bilmesi gerektiğini düşündüğüm bilgiler içeren Google Nasıl Çalışır başlıklı yazıyı okumanızı tavsiye ederim.Google’ın örümcekleri siteden siteye linkler aracılığıyla atlarlar.Sitenizi google’a hızlı indexletmenin en iyi yollarında biri diğer sitelerden link almaktır.Fakat burada bilmeniz gereken şeylerden ilki link kodlarında rel=”nofollow” özelliğinin sitenizin indexlenmesine ve pagerankına hiçbir fayda getirmeyeceğidir.
Örnek rel=”nofollow” kullanımı ;
<a href='http://www.chokdelibisite.com' rel='nofollow'>lütfen siteme girin çok süper, walla</a>

Bu kodlara özellikle yorumlarda belirtilen URL’lerde rastlarız.O yüzden çeşitli blog sitelerine girip konuyla alakasız mesajlar eşliğinde sitenizin linkini bırakmanız hem etik değildir hemde anlamsız bir harekettir.Bu iş için dizin siteleri var.Kendi kelimelerinizle ilgili dizin sitelerini bulmak için dizin arama motorunu kullanabilirsiniz.

Google ve webmaster ilişkisi hakkında en iyi bilgileri birinci elden yani direk google sayfalarından almak için burayı kullanabilirsiniz.
Google sizin sitenizi ne kadar zaman sonra indexledi ? Siz neler önerirsiniz ?

9 Comments

  1. ahmet 05 Ocak 2008
  2. admin 07 Ocak 2008
  3. emre 07 Ocak 2008
  4. admin 06 Mart 2008
  5. drifT 29 Mayıs 2008
  6. KingSton 03 Eylül 2009
  7. Arslan 10 Ağustos 2010
  8. ÖmerFan 05 Haziran 2011
  9. kriptontr 06 Eylül 2009

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir