İnsanlar Sitenize Neden Girsin ?! Syd#2

Gerçekten ziyaret edilen bir siteye sahip olmak için seo’dan önce bazı önerilerim var.Bu sayede hem sadık ziyaretçiler kazanırsınız hem de hedef kelimelerde üst sıralara çıkmanız kolaylaşır.
Siteniz ne hakkında olacak ?
Bu soruyu aslında proje aşamasında, bir internet sitesi yapmadan cevaplamanız gerek.Mesela kişisel bir site yada motorsikletler hakkında gibi. Bu sizin hedef kitlenizi kestirmenize yardımcı olur.Örneğin internet büyük bir hedef kitle demek iken webmasterlara yönelik bir sitenin hitap ettiği kesim daha azdır.Aynı şekilde php programlama gibi bir konu sitenizin hedef kitlenisinin küçülmesini ve işinizin kolaylaşmasını sağlar.
Konu ne kadar kapsamlı olmalı ?
Öyle her telden bahseden, belirli hedef kitlesi olmayan sitelerin tutması gerçekten zordur.Zordur ama imkansız değildir! Mesela bloglamanın altın kurallarına uyar, gündemi takip edip neyin popüler olduğunu görür ve ona göre yazarsanız , polemiklerle ve çeşitli icraatlerle sitenizi duyurmayı becerebilirseniz siteniz her telden çalsa bile takip edilebilir.
Yinede sitenizin bir konu hakkında olması iyidir.Bu konuyu seçerken iyi bir denge kurmayı unutmayın; çok dar bir konu takipçi sayınızı azaltırken çok geniş bir konu rekabet gücünüzü düşürür.
Rekabetin Sırları !
Anlaşılır olun , konuşur gibi yazın !
Arkadaş canlısı ve yardımsever olun!
Konu ile ilgili araçlara, programlara , yazılara bağlantılar oluşturun.
Tabiri caizse Noel Baba gibi olun.Bohçanızdakiler hiç bitmesin…

Hedef Anahtar kelime (keyword) Seçimi
Sitenizin konusunu saptarken ve hedef kitle seçimi yaparken fikirlerinizin ziyaretçi potansiyelini google anahtar kelime aracında ölçün ve seçimlerinizi ona göre yapın.Böylece ilerde bu hedef kelimelerde yükselmek üzere içerik ekleyebilirsiniz.

Seo Yazı Dizisi (S.Y.D.)

Milyonsite.com’da buradaki yönergeler doğrultusunda siteniz için yapabileceklerinizin alnlatıldığı bir yazı dizisi yayınlayacağız.Listelerdeki her maddeyi gerçekleştirebilmek için çeşitli araçlar ve taktikler önereceğiz.
Eğer yazı dizisini takip etmek isterseniz rssRSS Aracılığıyla Kaydolabilir veya Yeni Yazıların E-mail Adresine gelmesini sağlayabilirsiniz.

3 Comments

  1. güvenlik sistemleri 22 Mart 2008
  2. Araba Oyunları 03 Temmuz 2008
  3. Mert 23 Eylül 2008

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir