Online Oyunlar, Gerçek Oyuncular

Multiplayer oyun çılgınlığı giderek yayılıyor.Gerçek oyuncular sanal dünyalarda amansız rekabetlere girişiyor.Ogame ve Travian’ın öncülük ettiği browser tabanlı oyunlara sürekli yenileri ekleniyor. MMORPG larda ise oyun firmaları liderliği Knight Online’ın elinden almaya çalışıyor.Bu çılgınlık büyüdükçe online oyunlarının sayısı da giderek artıyor.Biz yine de bulabildiğimiz bütün online oyunları sizin için buraya topladık..

İşte en iyi online oyunlar

Online multiplayer oyunların listelendiği ingilizce bir oyun sitesi açtım online multiplayer games ingilizcesi olan arkadaşların dikkatine !

En İyi Online Oyunlar Listesi

Knight Online

MMORPG tarzında,karakter geliştirmek üzerine kurulu bir online oyun.Bu oyunda ticaret yapabilir,karşı ırktan oyuncularla savaşabilir,partiler halinde kendi karakterinizi geliştirebilirsiniz. Online Oyun İndir:

http://www.knightonlineworld.com

MU Online

Knight Online’a benzeyen fakat item bakımında biraz daha ayrıntılı yine MMORPG tarzında bir oyun.Bu oyunda knightın yanısıra düellolar yapabilir,120+ lvl olunca kanat takabilirsiniz.Oyuna yeni başlayanlar için türk serverını şiddetle tavsiye ederim.

Online Oyun İndir:

http://www.globalmuonline.com

Türk Serverında Online Oyun Sitesi :

http://banmu.no-ip.info

Ferentus Online

Bu da aynı tipte bir oyun.Fakat bu oyun daha yeni olduğu için yeni başlayanlara tavsiye ederim.Çünkü diğer oyunlarda çok fazla yoğunluk var bu oyunda ise makina hiç kasmıyo.Makinası yavaş olan arkadaşlar için oldukça iyi.Bir de öteki oyunlar bayağıdır war olduklarından o oyunlarda atı alan üsküdarı geçti 70 lvl adam bile war.

Online Oyun İndir:

http://www.ferentus.com

Dofus Online

Grafikleri Mu Online’a oldukça benziyor.Oyun 50MB indirmesi oldukça kolay.

Online Oyun İndir:

http://www.dofus.com

OGame

OGame bir cesit Uzay-Stratejisi simulasyonudur.Ayni anda binlerce oyuncu tarafindan karsilikli oynanir. Senin de oynayabilmen icin sadece normal bir web browserin olmasi gerekir.

Sen cesitli stratejiler araciligiyla Galaksideki etkisini arttirmaya calisan bir Imparatorsun ! Kendi gezegenin üzerinde basladigin oyunda amacin, sana baslangicta verilen kaynaklarla , ekonomik ve askeri acidan güclü bir uygarlik yaratmak. Bilimsel arastirmalar sayesinde sürekli yeni teknolojiler ve silah sistemleri kesfedebilirsin.Oyunun ilerleyisiyle birlikte kendini, koloniler olustururken,ittifaklar kurarken savasirken,anlasmalara imza atarken ve ya ticaret yaparken bulacaksin.

Bu oyunu indirmeye gerek yoktur oynamak için:

http://www.ogame.com.tr

Deicide Online

Bu oyun Knight Online’a oldukça benziyor.Ayrıca bu oyunda at,köpek gibi evcil hayvanları kullanabiliyorsunuz.Bu online oyun knighttan sıkıldım diyenler için oldukça iyi bir tercih olacaktır.

Online Oyun İndir:

http://deicide.ongameport.com

Omerta

1930’ların gangster ve mayfa dünyasında geçen oyun statüye, paraya ve saygıya dayanır. online oyuncular suç işleyerek, araba çalarak ve arkadaşlarını hapisten kurtararak kıdem puanı alırlar. Hatta kendi organize suç zincirinizi kurarak banka soyabilir ve sessiz yollarda arabalara bile el koyabilirsiniz. Karanlık suç dünyasının derinlerine indikçe, birçok oyuncu kumar, kaçak içki satışı ve hatta uyuşturucu satıcılığı gibi başka iş olanakları bulabilir.

Online Oyun Sitesi :

http://http://www.barafranca.com/


Vendetta 1923

1923lerde geçen bir mafya oyunu.Bu oyun da ogamein yapımcıları tarafından yapılmış.Şu anda ülkemize gelmediği için ingilizce oynamak zorundasınız.

Online Oyun Sitesi :

http://www.vendetta1923.com/

The Crims

he Crims cinayet, ganster ve suçlarin olduğu CrimCity’de yer alıyor. Kazanabildiğiniz kadar saygı puanı kazanmak için sınırlı zamanınız var. Oyun sonunda en çok saygı puanı toplayan kişi, oyunu kazanır!

Online Oyun Sitesi :

http://www.thecrims.com/

Life Offside

Süper bir text tabanlı holiganlık oyunu.Oyunda ister thecrims tarzı işler çevirip para kazanabilir,ister maçlarda adam pataklayıp saygınlık kazanabilir yada kendi çetenizi kurup ortalığı darmaduman edebilirsiniz.Oyun ŞİDDETLE tavsiye edilir.Online Oyun Sitesi :

http://www.lifeoffside.com/

Monster and Me

Bu oyunda kendi yaratığınızı oluşturup geliştiriyorsunuz.Onlardan diğer yaratıklarla savaşırken yardım alacaksınız.Oyun hakkında fikir sahibi olmanız için aşağıya oyunun bir adet screenshotunu koydum.

http://www.monsterandme.com

KAL Online

MMORPG tarzında.Itemler topluyorsunuz,yaratık kesiyorsunuz,level atlıyorsunuz.

Online Oyun İndir:

http://www.kalonline.com

Bite Fight

Bu oyun da ogame tarzı bir simulasyon.Vampir veya kurtadam ırklarından birini seçiyorsunuz we oynamaya başlıyorsunuz.Şehirde dükkandan silah weya malzeme satın alabilir,şehirde mezarcının yanında çalışarak altın kazanabilir ve bu altınlarla kendinizi geliştirebilirsiniz.Bu oyunu oynamak için uzun zaman başında durmanıza gerek yok.Ayrıca bu oyunu indirmenize de gerek yok aynı ogame gibi browserdan oynanıyor.Ogame’i sevdiyseniz bunu da %85 seveceksiniz.

Online Oyun Sitesi :

http://www.bitefight.net

Martial Heroes Online

Martial Heroes (d.o second edition)3 boyutlu MMORPG tarzı bir oyun.Bu oyunda diğer MMORPG tarzı oyunlardan farklı olarak kendi iteminizi yaratabilme şansına sahipsiniz.

Online Oyun İndir:

http://www.martialheroes.com

RYL:2

Gerçekten çok kaliteli bir oyun.Avrupada en çok oynanan online oyunlar arasında.Bu oyunda da kendi karakterinizi yaratıyor,level atlıyor,görev yapıyorsunuz.Bu oyunda da guild(clan) sistemi mevcut.

Online Oyun İndir:

http://www.ryl2.com.my

Lineage 2

Oyun gerçekten çok güzel ama boyutu biraz fazla büyük olduğu için(1gb) indirenin pek fazla olucağını zannetmiyorum ama yinede ben indiririm benim 2048lik bağlantım war falan diosanız indirmek için aşağıdaki linke tıklayın:

http://www.l2extreme.com/

Gunz OnLine

3D online fps action oyunu.Giysilerinizi,silahların ızı seçiyorsunuz ve çatışmaya başlıyorsunuz.

Online Oyun İndir:

http://www.gunzonline.com

Kurtlar Vadisi Online

Oyunumuz internet üzerinden oynanan yazı tabanlı bir mafya oyunudur. Oyunda round sistemi vardır dolayısıyla bir üye oyunda çok öne geçtiğinde oyun sonsuza kadar sıkıcı bir şekilde geçmemektedir. Her roundun ayrı bir ödülü vardır.Oyunda adam kiralıyorsunuz,para kazanıyorsunuz,ticaret yapıyorsunuz…

Online Oyun Sitesi :

Pokemon Crater

Online Pokemon oynayın.7000den fazla üyesi war bu oyunun ve oyun oldukça zewkli.

Online Oyun Sitesi :

http://www.pokemoncrater.com

Hükümdarlar

Oyunda ülkeniz, ve işçileriniz var . recouceları artırıp zamanla silah, aske ve ordu kuyursunuz. diğer oyunculara saldırıp topraklarını ele geçirebiliyorsunuz.

(Bu oyunu paylaşan arkadaşa teşekkürler)

Online Oyun Sitesi :

http://www.hukumdarlar.com

Uygarlık Savaşı

Text tabanlı browserda oynanan güzel bir oyun.Kendi uygarlığınızı kuruyorsunuz,çağ atlıyorsunuz.

Online Oyun Sitesi :

http://www.uygarliksavasi.com

War City Online

Sadece turkler icin degil, tum dunyadan oyunculari var. Ancak cok turk oyuncu oldugundan oyunu turkce olarak oynamak mumkun. Civilisation ve ogame karisimi, yani ogame gibi ancak cag atlamali ve eski caglardan gunumuze kadar uzaniyor. Bircok ozelligi var, banka ve hırsızlık vs. gibi ilginc olaylari da var..

(mythra75 tarafından werilmiştir)

Online Oyun Sitesi :

http://www.warcityonline.com

Dark Throne

Online Browser tabanlı savaş oyunu.

Online Oyun Sitesi :

http://www.darkthrone.com/

Yüzüklerin Efendisi Online

Browser tabanlı bir oyun.Yükleme gerektirmez.

Online Oyun Sitesi :

http://www.yuzuklerinefendisi.com.tr/

Lords of Lords

Yepyeni bir online oyun.Text tabanlı MMORPG.Knightın yazı üzerine kurulu versiyonu diyebiliriz.Yaratık öldürüyorsunuz,giysi veya silah alabiliyorsunuz,bunları upgrade edebiliyorsunuz,diğer oyuncularla duel de yapabiliyorsunuz.(Oyun ingilizcedir)

Online Oyun Sitesi :

http://www.lordsoflords.com

Kings of Chaos

Text üzerine kurulu kitlesel savaş oyunu.4 ırktan birini seçiyorsunuz,kendi ordunuzu kuruyorsunuz ve geliştiriyorsunuz.Oyun oldukça yeni üyeler yeni yeni kaydoluyor.Yeni bir MMORPG oyununa başlamak isteyenlere duyurulur.(Oyun ingilizcedir)

Online Oyun Sitesi :

http://www.kingsofchaos.com/

Palantis

Web üzerinden oynanan, rpg ve starateji karışımı çok eski çağlara dayanan bir liderlik oyunu.Oyunu Türk yapımcılar yapmış oldukça da güzel bir oyun fakat oyun şu anda beta.(Beta’nın anlamı, oyunun oynanışında ve ya çeşitli yerlerinde hatalar ile karşılaşabilirsiniz, kayıplarınız olabilir, eksikleriniz olabilir ve ya oyun kuralları değişebilir.)

Online Oyun Sitesi :

http://www.palantis.com

Mafia Life

Çok güzel bir text tabanlı mafya RPG oyunu.Oyun oldukça detaylı.Oyundaki silah ve item çeşitliliği başka hiçbir online mafya oyununda yok.(İtemlerin arasında prezervatif bile var)Oyunda adam dövebilme,adam öldürme,kaçaklçılık yapma,ticaret,işde çalışma gibi seçenekler mevcut.Oyun ingilizcedir.

Online Oyun Sitesi :

http://www.mafialife.com

Ever Wars

Web tabanlı RPG oyunu.Karakterinizi oluşturuyorsunuz,savaşlara katılıyorsunuz,asker kiralıyorusunuz.Oyunu denemenizi tavsiye ederim.(Oyun İnigilizcedir.)

Online Oyun Sitesi :

http://www.everwars.com

Thugs ‘n’ Drugs

Mükemmel Bir text-tabanlı serserilik oyunu.Oyunda hırsızlık yapıyorusunuz,araba çalıyorsunuz,dövüşlere katılıyorsunuz.Oyun çok zevkli tavsiye edilir.(Oyun ingilizce olsa bile az ingilizce bilen birisi bile ragatlıkla oynayabilir.)

Online Oyun Sitesi :

http://www.thugsndrugs.com/

Konseyim

Kurtlar Vadisinin text tabanlı oyunu dyebiliriz buna.Biraz the crimsden kopya çekmişler gibi geldi bana ama oyun hoşuma gitti.Mekan basıyorsunuz,mahalleden insanları pataklayabiliosunuz(bakkal bile dövdü beni)haraca bağlayabiliosunuz bazı yerleri.

Online Oyun Sitesi :

http://www.konseyim.com

Dogs of the Seas

Online korsancılık oyunu.Kendi adanızı geliştiriyorsunuz.başka adalara saldırılar düzenliyorsunuz,üretim yapıyorsunuz.Karayiplerdeki diğer gemilerden çalıp çırpıyorsunuz.Oyun süper fakat ingilizce.

Online Oyun Sitesi :

http://www.dogsoftheseas.de

Cenk Meydanı

Oyunumuz kaynak yönetimi, ordu ve ajan aktiviteleri üzerine kurulmuş bir yazı tabanlı strateji oyunudur.Oyuna ilk uye olduğunuzda size verilen yiyecek ile kışla dan yeni köylüler alabilir ve bunları hemen çiftliğe gönderebilirsiniz.Oyunda kaynak üretimi yapıyorsunuz,ittifak kuruyorsunuz,savaşlar yapıyorsunuz.Oyun türk yapımıdır.

Online Oyun Sitesi :

http://www.cenkmeydani.com

Americas Army

Online Counter strike tarzı bir FPS oyunu.Oyunda Amerikan Askerlerini canlandırıyorsunuz.Oyunun 6 milyonun üzerinde kayıtlı kullanıcısı var.Oyunun serverları oldukça güzel lag hiç yok.Oyunun keyfine varamamanız için hiçbir sebep kalmıyor.Oyunu tavsiye ederim.

Online Oyun Sitesi :

http://www.americasarmy.com


Gangster Nation

The Crims ve Omerta gibi bir tex tabanlı gangster oyunu.Oyun güzel fakat ingilizce.Türkçe dil seçeneğini göremedim.

Online Oyun Sitesi :

http://www.gangsternation.net

Gangster Paradise

Bu da text tabanlı mafya oyunu fakat içeriği biraz daha farklı.Bu oyun da ingilizce.Oyun Beta aşamasında.

Online Oyun Sitesi :

http://www.gparadise.co.uk

Virtual Online Wrestling

Online text tabanlı pankreas güreşi(Amerikan güreşi) oyunu.Oyun çok güzel tavsiye ederim.Güreş severlere duyurulur.

Online Oyun Sitesi :

http://vow.plit.dk

Müttefik Online

Browser tabanlı strateji oyunu.

Online Oyun Sitesi :

http://www.muttefik.com

Rumble Race

Rumble Race browser tabanlı bir oyun.Bir araba satın alıyorsunuz,modifiye ediyorsunuz,sürücüler ve tamirciler kiralıyorsunuz,kendi yarış takımınızı oluşturduktan sonra yarışlara katılıyorsunuz.Diğer oyuncularla yarışıyorsunuz.Oyun ingilizce fakat mükemmel bir oyun.Şiddetle tavsiye edilir.

Online Oyun Sitesi :

http://en.rumblerace.com/


X-Kings

Text tabanlı savaş oyunu.Age of Empires’dan neredeyse yazı tabanlı olmasından başka hiçbir farkı yok.Yeni teknolojiler keşfediyorsunuz.İşçi,asker üretiyorsunuz,saldırılarda bulunuyorsunuz.Oyun ingilizcedir.

Online Oyun Sitesi :

http://www.x-kings.com/

Elder Ages

Text tabanlı RPG oyunu.Kendi savaşçınızı yaratıyorsunuz,eğitiyorsunuz,s avaşlarda kazanarak yeni itemleri inventorynize katıyorsunuz.Oyunda level atlama sistemi de mevcut.Oyun ingilizcedir.

Online Oyun Sitesi :

http://www.elderages.com

Metro Wars

Text Tabanlı serserilik oyunu.Suçlar işliyorsunuz,gücünüzü ve diğer yeteneklerinizi spor salonunda çalışarak arttırıyorsunuz.Oyun ingilizcedir

Online Oyun Sitesi :

http://metrowars.com/

Army Commander

Text tabanlı ülke yönetme oyunu.Kendi ülkenizi yönetirken asker yetiştiriyorsunuz,tank,uçak denizaltı v.b. fabrikaları kuruyorsunuz.Diğer ülkelere saldırılarda bulunuyorsunuz.Oyun ingilizcedir.

Online Oyun Sitesi :

http://www.gindis.com/

Domain Knights

Text tabanlı hackerlık oyunu.Oyunda yazılım ve donanımınızı satın alıyorsunuz ve diğer oyuncuların domainlerini hacklemeye çalışıyorsunuz.Oyun ingilizcedir.

Online Oyun Sitesi :

http://www.jaian.com/dkv3

Diğer Online Oyunlar


Neo Pets

Bu oyunda pokemonlara benzeyen yaratıklarınızı geliştiriyorsunuz ve level atlatıyorsunuz.Yaratığınız level atladıkça bazı özellikleri artıyor.Yaratığınızla yarışmalara katılıyorsunuz(güzellik yarışması,güç yarışması v.b.)Bu gibi yarışmalarda kazanmak için yaratığınıza saç jölesi kıyafet v.b. almalısınız.Diğer oyuncuların yaratıklarıyla da arenada savaşabiliyorsunuz.Şu anda bu oyunu 124,616,233 kişi oynuyor.Ben de şiddetle tavsiye ederim.

Online Oyun Sitesi :

http://www.neopets.com/


Aces High 2

2.Dünya Savaşı temalı uçak savaş oyunu.Oyun oldukça zevkli.Oyunu 2 hafta boyunca bedava oynuyorsunuz.Sonrasında para istiyor.

Online Oyun Sitesi :

http://www.hitechcreations.com


WarRock

3D Taktik Aksiyon Savaş oyunu,Battlefield 2 benzeri diyebiliriz..Oyunun screenshotları mükemmel gözüküyor.Oyunda araçlara binebiliyorsunuz.Grafikler de mükemmel diye biliriz.Bu oyun americas army ve battlefield2’ye alternatif olarak gösterilebilir.

Online Oyun Sitesi :

http://www.warrock.net/

Second Life

The Sims oyununun online versiyonu diyebileceğimiz bu oyun online yaşam simulasyonu.Oyunun boyutu da kota dostu(29MB)Oyun ücretsizdir ama isterseniz premium üyelik alabiliyorsunuz.Premium üyeliğin avantajları ise kendi evinizi ve işinizi kurabilmeniz kendi gayrimenkulunuzu alabilmeniz.

Online Oyun Sitesi :

http://secondlife.com/

Not:

Bizim fark edemediğimiz veya yeni çıkan oyunları paylaşarak bu dökümanın sürekli güncel ve kullanışlı kalmasını sağlayabilirsiniz.Teşekkürler

166 Comments

 1. MehMT&HASn 06 Ekim 2007
 2. Efdalll 09 Ekim 2007
 3. The'BlueSky 12 Ekim 2007
 4. hayro 18 Ekim 2007
 5. yns 16 Kasım 2007
 6. bnm 04 Aralık 2007
 7. kiymetlim 23 Aralık 2007
 8. naapçaksan 07 Ocak 2008
 9. naapçaksan 07 Ocak 2008
 10. Crazy MuSSty™ 17 Ocak 2008
 11. bunlar fasofiso 19 Ocak 2008
 12. vikingli 31 Ocak 2008
 13. vikingli 03 Şubat 2008
 14. emre 14 Şubat 2008
 15. max 20 Şubat 2008
 16. max 20 Şubat 2008
 17. admin 05 Mart 2008
 18. mahmut 07 Mart 2008
 19. MYbenayt32 13 Mart 2008
 20. FearLess...Dragon 06 Nisan 2008
 21. zamansiztr 26 Nisan 2008
 22. cankat 04 Mayıs 2008
 23. awens 14 Mayıs 2008
 24. batuhan 08 Haziran 2008
 25. repstar 10 Haziran 2008
 26. repstar 10 Haziran 2008
 27. sadık 26 Haziran 2008
 28. sadık 26 Haziran 2008
 29. Dyorumki 29 Haziran 2008
 30. heyhamz 02 Temmuz 2008
 31. ece 11 Temmuz 2008
 32. utkucangs 20 Temmuz 2008
 33. burak 21 Temmuz 2008
 34. MAmo 24 Temmuz 2008
 35. Okan 30 Temmuz 2008
 36. murat 31 Temmuz 2008
 37. murat 31 Temmuz 2008
 38. ulas 31 Temmuz 2008
 39. UpGrade__TM 11 Ağustos 2008
 40. imCyBorG 12 Ağustos 2008
 41. ulas 17 Ağustos 2008
 42. ߀R| 20 Ağustos 2008
 43. mikail 28 Ağustos 2008
 44. Kaan 02 Eylül 2008
 45. çağatay 06 Eylül 2008
 46. abdullah 13 Eylül 2008
 47. drakula 13 Eylül 2008
 48. drakula 14 Eylül 2008
 49. _zeus_ 01 Ekim 2008
 50. denizx1x2 08 Ekim 2008
 51. kerlm 12 Ekim 2008
 52. Tolga 18 Ekim 2008
 53. önemli deil 06 Aralık 2008
 54. Murat hasan 07 Aralık 2008
 55. aziz 11 Aralık 2008
 56. mercimek 13 Aralık 2008
 57. ugurcan 25 Aralık 2008
 58. Adrenalin Gamer 28 Aralık 2008
 59. Adrenalin Gamer 28 Aralık 2008
 60. Eurovizyon 30 Ocak 2009
 61. ilhan 27 Şubat 2009
 62. arda 28 Şubat 2009
 63. talha 14 Nisan 2009
 64. Doruk 25 Nisan 2009
 65. ulas 30 Nisan 2009
 66. gokhan 09 Mayıs 2009
 67. mehtap 11 Mayıs 2009
 68. özgür 13 Mayıs 2009
 69. mehmet 24 Mayıs 2009
 70. oğuzhan 08 Haziran 2009
 71. Knight 11 Temmuz 2009
 72. Sinan 11 Temmuz 2009
 73. ByKush 21 Temmuz 2009
 74. dmla 18 Ağustos 2009
 75. arda 28 Ağustos 2009
 76. herohero 25 Aralık 2009
 77. toldo11 26 Aralık 2009
 78. ege 27 Aralık 2009
 79. burak:DD:d: 28 Aralık 2009
 80. okan 02 Ocak 2010
 81. ertugsato 09 Ocak 2010
 82. sAS 14 Ocak 2010
 83. utkucan 15 Ocak 2010
 84. Nymphetamine 15 Ocak 2010
 85. seabo 22 Ocak 2010
 86. Kurosaki 22 Ocak 2010
 87. berker 31 Ocak 2010
 88. Madlen 09 Şubat 2010
 89. sanane 12 Şubat 2010
 90. gizemli 03 Ağustos 2010
 91. gizemli 08 Ağustos 2010
 92. esrarengiz kişi 12 Ağustos 2010
 93. furkan 14 Ağustos 2010
 94. rakif 15 Ağustos 2010
 95. furkan 18 Ağustos 2010
 96. wr 24 Ağustos 2010
 97. ali 06 Eylül 2010
 98. bosver 06 Eylül 2010
 99. dd 13 Eylül 2010
 100. Truga 14 Eylül 2010
 101. Blake 15 Eylül 2010
 102. sanane 17 Eylül 2010
 103. Crazy 17 Eylül 2010
 104. mert 17 Eylül 2010
 105. adamın biri 26 Eylül 2010
 106. ENDER 20 Ekim 2010
 107. hasan 08 Kasım 2010
 108. atakan 12 Kasım 2010
 109. sıkı 13 Kasım 2010
 110. bars 15 Kasım 2010
 111. DUYGU 24 Aralık 2010
 112. DUYGU 24 Aralık 2010
 113. hakan 24 Aralık 2010
 114. karabela 25 Aralık 2010
 115. mert 26 Aralık 2010
 116. tatanga 07 Ocak 2011
 117. KaRaBeLa 17 Ocak 2011
 118. Emre 23 Ocak 2011
 119. halil 24 Ocak 2011
 120. sanane 25 Ocak 2011
 121. ... 26 Ocak 2011
 122. skyworth 28 Ocak 2011
 123. fatihmtlm 31 Ocak 2011
 124. apache!! 02 Şubat 2011
 125. Can 04 Şubat 2011
 126. olcay 09 Şubat 2011
 127. anıl 12 Şubat 2011
 128. 0rkn 13 Şubat 2011
 129. Murat 13 Şubat 2011
 130. egenco 27 Şubat 2011
 131. samo 29 Mart 2011
 132. samo 30 Mart 2011
 133. Rıdvan 09 Nisan 2011
 134. ali 14 Nisan 2011
 135. ali 29 Mayıs 2011
 136. sinanali 08 Haziran 2011
 137. YsnPmk 08 Haziran 2011
 138. AD:Sanane 09 Haziran 2011
 139. ahmet123 20 Haziran 2011
 140. SheLa 20 Haziran 2011
 141. ffg 24 Haziran 2011
 142. samo 20 Temmuz 2011
 143. m3l0 21 Temmuz 2011
 144. oguzhan 23 Temmuz 2011
 145. karahan 25 Temmuz 2011
 146. burak 31 Temmuz 2011
 147. ogren 01 Ağustos 2011
 148. samo 08 Ağustos 2011
 149. OYNADIĞIM ONLİNE OYUNLAR 09 Ağustos 2011
 150. Okan 15 Ağustos 2011
 151. bn adsız 29 Ağustos 2011
 152. devran 18 Ekim 2011
 153. bykong 02 Kasım 2011
 154. Mert 12 Kasım 2011
 155. serdar 21 Kasım 2011
 156. Sanane 30 Kasım 2011
 157. Gm 03 Aralık 2011
 158. [ADMİN]UMUTSUZ WAKA 21 Aralık 2011
 159. Uğur 02 Ocak 2012
 160. rumş 09 Ocak 2012
 161. burak 22 Ocak 2012
 162. karlpb 31 Ocak 2012
 163. emre 04 Eylül 2012
 164. Anıl 22 Eylül 2012
 165. Mert 28 Haziran 2015

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir