Adsense Reklamları ile Daha Çok Para Kazanmak İçin İpuçları

Webmasterların en büyük kazanç kapılarından biri olan Google Adsense’den bir kaç zekice müdahale ile daha çok para kazanmak mümkün.İşte yapmanız gerekenler :
Fakat başlamadan önce akıldan çıkmaması gereken bir altın kural verelim
Sitenizin ana amacı reklam geliri sağlamak değil, kullanıcıların geliş amaçlarına ve geliş hedeflerine yardımcı olmak olmalı. Sitenizi, adsense sirkine döndürmeyin! Reklamlarınızı gözlemleyin, test edin ama ana isiniz olan kullanıcı memnuniyetini ana hedef olmaktan çıkarmayın.Unutmayın, adsense asla geçersiz tıklamalara göz yummaz.Adsense kullanım şartlarını okumanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Adsense Reklamlarının yerleşimi.
En önemli etken reklam birimlerinin yerleşimidir.Adsense reklamlarını dikkat çeken ama rahatsız etmeyen yerlerde bulundurmak güzel bir fikirdir.
Google Adsense blogunda yerleşimle ilgili öneriler sunan bir yazı dizisi var.Doğru Reklam Birimini Kullanmak ( 1234 ) ‘a ve buraya göz atmanızı öneririm.

Buradaki önerileri uygulasanız bile klasik ( bir çok sitede kullanılan) yerleşim düzenlerinden kaçının.Bu tür reklam yerleşimlerine internet kullanıcılarının çoğu bağışıklık kazanmıştır.Google reklamlarını, sitenizin en üst kısmına ya da sağ sütuna koymayın. Birçok kullanıcı, sitenize bir hedef ile geliyor ve bu hedefi, onlara sunduğunuz içerikte arıyor. Bu nedenle kullanıcılar, çoğu zaman sitenizin üst ve sağ kısmını neredeyse tamamen görmezlikten geliyor.

Değişiklik yapmaktan çekinmeyin! Yukarıdaki araçlardan aldığınız sonuçların yardımıyla, sitenizde değişiklik yaparak, sitenizde yer alan  adsense reklamlarının başarısını test edin, yeniden değiştirip, yeniden test edin.

Sitenizin Kodlanması

Pahalı adsense reklamlarının sayfa kodlarındaki ilk reklam biriminden itibaren çıkmaya başladığını unutmayın.Sayfanızdaki anahtar kelimeleri <!– google_ad_section_start –> ve <!– google_ad_section_end –> etiketleri arasında bırakın.Bu konuda daha fazla bilgi için Daha Alakalı Adsense Reklamları İçin adlı yazıyı okuyabilirsiniz…Reklamların ilgililiğinin artması hem adsense CPM’i hem de tıklanma oranını arttıracaktır.


Spam Adsense Reklamlarından Kurtulun

Cep Melodileri – oyunları satan veya çöpçatan siteleri gibi birçok reklamveren sitenizin içeriğiyle ilgilenmeden ziyaretçilerinize talip oluyorlar.Hemde tıklama başına pek birşey kazandırmıyorlar.Bu tür sitelerden kurtulmak sayfada bahsi geçen konu ile ilgili reklamların gözükmesini sağlar ve bunun size faydası olur.
Bunun için Adsense hesabınıza girdikten sonra Rekabetçi Reklam Filtresi bağlantısına tıklayarak reklamlarının görünmesini engellemek istediğiniz sitelerin listesini eklemeniz gerek
Aslında bu tür reklamveren sitelerin güncel bir listesini tutan bir site olsa güzel olur ama şimdilik bu listeyele idare edebilirsiniz.

7 Comments

  1. ibrahim çınar 10 Ağustos 2008
  2. kriptontr 21 Ağustos 2008
  3. LeaDeR 25 Eylül 2008
  4. sinan 10 Ekim 2008
  5. osi 27 Ocak 2009
  6. ahmet 10 Şubat 2010
  7. http://cinsellik.ci.funpic.de/ 12 Mart 2011

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir