Adsense Gelirinizi Arttırmanın 4 Yolu

Site sahiplerinin velinimeti Google Adsense’den daha çok gelir eldek için yapılacak bir çok şey var. Artık adına AO (adsense optimization) mu dersiniz, uyanıklılık mı, profesyonellik mi bilmemem…
İşte başlıyoruz;

Adsense CTR ( tıklanma oranı ) arttırma

Tıklanma oranının artması sitenizin   yapısı (adsense – tasarım – yerleşim uyumluluğu) , gösterilen adsense reklamlarının içeriğinizle olan ilgisi ve ziyaretçilerininzin Adsense’e olan bağışıklığıyla alakalıdır.

  • Spam adsense reklamlarından kurtulmak.
  • Doğru yerleşimi ve renk düzenini bulmak.
  •  Adsense botlarının asıl içeriği daha iyi algılamasını sağlamak.

Yukarıdaki adsense optimizasyonları için Adsense Reklamları ile Daha Çok Para Kazanmak İçin İpuçları ve  Daha Alakalı Adsense Reklamları  yazılarını inceleyebilirsiniz.

Adsense ECPM  arttırma 

Tüm bunlara ek olarak hedef  kitle seçimi yazısında tanıtılan  Google Adwords anahtar kelime aracı sayesinde hedef kelimelerinizin adsense rekabetini tık başı maliyet olarak görebiliyorsunuz. Bu reklam yayıncıları için düşünülmüş bir araç. Siz bunu neden yazınızla ilgili pahalı anahtar kelimleri bulmada ve kelime yoğunluğunuzu, başlıklarınızı, meta açıklamanızı ve etiketlerinizi bu kelimeler doğrultusunda düzenlemeyesiniz !

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir